AK Parti, 38 İlçede Tüm Oyların Sayılması İçin Başvuracak

3917 izlenme2019-04-07 01:05:47
Reklamlar
Geçersiz oyların sayımı devam ederken kameralar karşısına geçen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, "38 ilçede tüm oyların sayılmasını isteyeceğiz" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, yerel seçim sonuçlarına ilişkin yapılan itirazlara yönelik açıklamalarda bulunuyor. İstanbul'da 38 ilçede tüm oyların yeniden sayılmasını isteyeceklerini belirten Yavuz, "Dün Beyoğlu ilçemiz için tüm oyların sayımını istediğimiz bir müracaatımız oldu. Henüz bir karar verilmedi. Bugün ise kalan bütün ilçelere ilişkin 38 ilçeye ilişkin oyların tamamı sayılsın diye ilçe seçim kurulu üzerinden YSK'ya müracaat etmiş olacağız" dedi.

Yavuz'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

"Yasamız kapsamı belirlemiş, çok net ortaya koymuş. Her seçimde partiler bunu kullanmış. Seçimler yargı gözetiminde yapılıyor ve seçim sonrasında yargı gözetiminde yapılan işlemler. YSK'nın kararı nihai bir karardır. Şu ana kadar gittiğimiz merciler yine yargı mercileri. Bir takım düzeltmeler yapıyoruz diyoruz, bunlar bizim düzeltmelerimiz değil. Seçim kurullarına bildiriyoruz, bunlar orada yapılıyor.

"İLÇE SEÇİM KURULLARINA 'TÜM OYLARI SAYIN" DEDİK"

Seçimin ardından pazartesi günü maddi hata düzeltimi yoluna gittik. Maddi hata düzeltimi yolundaki gayretimiz devam etmektedir. İlçe seçim kurullarında bunların düzeltimini sağlamaya çalışıyoruz. İlçe seçim kurullarına 'tüm oyları sayın' dedik. Daha ilk akşamdan başlayarak bu 'İstanbul seçimlerinde şaibe var' demiştim. Bunu kaldırmak için hukuki yollara başvuruyoruz. Geçersiz oylar sayılsın talebimiz vardı. 4 ilçede tamamen, 2 ilçede kısmen oyların tamamının sayılmasına karar verildi. 33 ilçede geçersiz oyların sayımı yönünde karar verildi. İl seçim kurulu 'Oy torbası açıldığında bir takım maddi usulsüzlük görürseniz tamamını sayın' dedi. Dün Beyoğlu ilçemiz için tüm oyların sayımını istediğimiz bir müracaatımız oldu. Henüz bir karar verilmedi. Bugün ise kalan bütün ilçelere ilişkin 38 ilçeye ilişkin oyların tamamı sayılsın diye ilçe seçim kurulu üzerinden YSK'ya müracaat etmiş olacağız."


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ekrem İmamoğlu açıklaması! AK Parti Kulislerinde İstanbul İçin Üç Farklı Görüş Öne Çıkıyor Bolu’da en rahat Suriyeliler yaşıyor 1954 doğumlu olan Erdoğan, 1950 öncesinde yaşadıklarını anlattı!.

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Şoklara hazır olun! Ak Parti felç oldu!