Araç Sahipleri İsyan Etti!

411 izlenme2018-12-03 09:53:53
Reklamlar
Araç Sahipleri İsyan Etti! 40 Bin Liralık Araca 200 Bin Lira Ceza Kesildi
Üçüncü köprü hizmete girdikten sonra FSM Köprüsü kamyon ve otobüslere yasaklanmıştı. 2017 yılı başında başlayan uygulamadan habersiz olan çok sayıda kişiye 50 bin liradan 200 bin liraya kadar ceza geldi. Aylar sonra gelen cezalara tepki gösteren sürücüler, yetkililerden yardım istedi.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişi yasak olan binlerce hafif ticari araca ceza yağdı. Üçüncü köprü hizmete girdikten sonra FSM Köprüsü kamyon ve otobüslere yasaklanmıştı. Ancak sadece kamyonlara ceza uygulandığını sanan ticari araç sürücüleri, aylar sonra gelen cezalarla şok oldu. 200 bin liraya kadar çıkan cezalar sürücüleri çılgına çevirirken, duruma tepki gösteren mağdurlar Ümraniye'de toplanarak İHA'ya konuştu.

ÜST ÜSTE CEZA GELDİ

Ruhsatlarda 'kamyonet' olarak geçen ve aks aralığı 3.19'dan fazla olan araçlara 2017 yılında alınan kararın ardından, köprüden her bir geçişleri için ayrı ayrı ceza yazılmaya başlandı. Yazılan bu cezaların normalde en geç 1 ay içinde araç sahiplerine tebliğ edilmesi gerekirken, aradan geçen uzun süre boyunca sürücüler cezalardan habersiz şekilde köprüden geçişlerine devam etti. 2018 yılının sonuna gelindiği şu günlerde ise araç sahipleri, kendilerine ulaşan üst üste cezaların şokunu yaşadı.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

3 Gün Sürecek Kar Yağışı Hayatı Durma Noktasına Getirecek AKP yöneticisinden muhalefet partilerine oy verenlere hakaret Meteoroloji'den şiddetli yağış ve buzlanma uyarısı yapıldı Polis de bunu yaparsa ...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Ümit Özdağ: Suriyelilerle Ülkemizde İç Savaş Çıkaracaklar