Belediye Başkanı Seçilen CHP'li İsmin İlk İşi Makam Araçlarını Kaldırtmak Oldu

2214 izlenme2019-04-13 09:51:02
Reklamlar
İzmir Bayraklı Belediye Başkanı seçilen Serdar Sandal, göreve başladıktan sonra ilk iş olarak tasarruf tedbirleri kapsamında makam araçlarını kaldırdı. CHP'li Belediye Başkanı Sandal artık çalışanların kendi imkanlarıyla işe geleceğini belirtti.                                                                                                                               
İzmir'de Bayraklı Belediye Başkanı seçilen Serdar Sandal, İlk olarak başkan yardımcılarının ve müdürlerin makam araçlarını kaldırıp herkesin kendi imkanlarıyla işe geleceğini belirtti. Sandal, ayrıca iş disiplini, mesai saatlerine uyma, belediye personeline yakışır hal ve davranışlarda bulunmaları konusunda da çalışanları uyardı.

Göreve gelir gelmez Bayraklı için çalışmalara başlayan Sandal, başkan yardımcılarını ve birim müdürlerini toplayarak, yeni dönem hakkında yapılması gerekenleri iletti.

BELEDİYE ARAÇLARI GEREKSİZ YERE KULLANILMAYACAK

İlk olarak başkan yardımcılarının ve müdürlerin makam araçlarını kaldıran Başkan Sandal, evlerinden alınıp, evlerine bırakılan müdür anlayışına son verildiğini, artık çalışanların eşit şartlarda olduğunu vurgulayarak, herkesin kendi imkanlarıyla işe geleceğini belirtti. Buna göre belediye araçları gereksiz yere kullanılmayacak. Araç havuzunda toplanacak ve görevlendirme ile sadece kamunun işi için çalışacak. Görevde olmayan araçlar da park halinde olacak.

"ÇALIŞANLARIN İZİNLERİ İPTAL EDİLMEDİ"

Ayrıca Başkan Sandal, çalışanların izinlerinin iptal edilmediğini belirterek, hiçbir sendikaya da uzaklık veya yakınlık beslemediğini, tüm sendikalara eşit mesafede olduğunu ifade etti.

"EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET ANLAYIŞI..."

Sandal, eşit işe eşit ücret anlayışıyla çalışmaların sürdürüleceğini sözlerine ekledi. Başkan yardımcılarına ve müdürlere çalışanların mesai saatlerine dikkat etmeleri konusunda net davranış sergilemelerini isteyen Sandal, belediyede mesai saatlerinin 08:30-17:30 olduğunu hatırlattı. Tüm personelin Bayraklı Belediyesi'ne yakışır davranışlarda bulunmalarını isteyen Sandal, bu konuda da tüm başkan yardımcıları ve müdürlere kesin talimatlar verdi.


Kaynak: Bültenler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Seçimi Kaybeden Kemalpaşa Belediye Başkanı, Görevi Bırakmadan Önce 300 İşçiyi Kovdu Ahmet Davutoğlu'ndan Sert Sözler: Para ile Tutulmuş Adamlar 105 Liralık Fatura Vekili Bile Çıldırttı! Sudan Savunma Bakanlığı: El Beşir'i Tutukladık, Askeri Konsey İki Yıl Görev Yapacak

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Ekrem İmamoğlu'dan Binali Yıldırım'ın Sözlerine Tepki: Hukuka Aykırıdır