Bir Kent Diken Üstünde!

1730 izlenme2019-02-19 11:30:54
Reklamlar
Bir Kent Diken Üstünde! 3 Gün Arayla İki Dev Obruk Oluştu

Konya'da 3 gün arayla oluşan obruklar vatandaşları endişelendirdi. Obruk oluşsa da tarlalarını ekmeye mecbur olduklarını belirten bölge halkı, "Her ne kadar tehlikeli olsa da yapacak başka hiçbir işimiz yok" diyor.


Konya'nın Karapınar ilçesinde 3 gün arayla 2 yeni obruk oluştu. 10 ve 20 metre derinliklerindeki 2 yeni obruk, bölgede yaşayanlarda tedirginliğe neden oldu. Evine 100 metre ileride obruk oluşan Latif Karakaya, "Köpekler yer altındaki sarsıntıyı hissetmiş olacaklar ki uzun süre havladılar. Hemen uyanıp dışarı çıktım. Hayvan beslediğimiz için hırsız geldiğini zannettik. Sabah olunca komşuma ait yonca ekili tarlada obruğu gördük" dedi.

Alınan bilgiye göre, Reşadiye Mahallesi Yedikuyu Mevkisi'nde cuma günü 4 metre çapında 20 metre derinliğinde oluşan obruk, çevredekileri tedirgin etti. Obruğun etrafı, ihbar üzerine olay yerine gelen Karapınar Belediyesi ekipleri tarafından tel örgüyle çevrildi.


3 GÜN SONRA YENİ BİR OBRUK OLUŞTU

Aradan 3 gün geçtikten sonra aynı mahallenin Eşeli Mevkisi'nde de yeni bir obruk oluştu. Yonca ekili tarlada oluşan 7 metre çapında, 10 metre derinliğindeki obruk, tarlanın 100 metre ilerisinde evi bulunan Latif Karakaya tarafından fark edildi. Latif Karakaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, Eşeli Mevkisi'ndeki obruğun gece saat 03.00 sularında oluştuğunu söyledi.


KÖPEKLER HAVLAYINCA DIŞARI ÇIKTI

Gece saatlerinde köpeklerin sürekli havlaması üzerine evinden dışarı çıktığını anlatan Karakaya, önce hırsız geldiğini zannettiğini ancak olumsuz bir şey göremeyince tekrar eve döndüğünü belirtti.


"AKŞAMLARI EVDE OTURURKEN GELEN SESLERİ HİSSEDİYORUZ"

Karakaya, obruğu sabah fark ettiğini vurgulayarak şunları kaydetti: "Köpekler yeraltındaki sarsıntıyı hissetmiş olacaklar ki uzun süre havladılar. Hemen uyanıp dışarı çıktım. Hayvan beslediğimizi için hırsız geldiğini zannettik. Sabah olunca komşuma ait yonca ekili tarlada obruğu gördük. Obruk yaklaşık 7 metre çapında, 10 metre derinliğinde. Obruğun daha da genişleyeceğini tahmin ediyorum. 8 ay önce bu tarlaya 200 metre uzaklıktaki bana ait tarlada da obruk oluşmuştu. Bu bölgede birkaç obruk mevcut. Tedirginlik, korku olsa da yaşamaya mecburuz. Obruk oluşsa da tarlalarımızı ekmeye mecburuz. Her ne kadar tehlikeli olsa da yapacak başka hiçbir işimiz yok."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Herkese 26 Bin Dolar Teşvik Verecek Maltepe’de oy sayımına 2 kurulla tekrar başlandı! İmamoğlu: Binali Bey kendi akıl yürütmesini kanıt zannediyor Siyah çarşaf giyen bir erkek rastgele etrafa ateş açtı!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Erol Mutercimler'den Şok iddia! - Erdoğan 2023 seçimlerinde olmayacak!