Erdoğan'dan çok çarpıcı İmamoğlu açıklaması

2141 izlenme2019-04-03 02:28:47
Reklamlar
Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ilişkin seçim tartışmalarıyla ilgili de dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam Miraç Kandili nedeniyle İstanbul Camlıca Camii’nde Kuran’ı Kerim okudu.

Erdoğan, camide vatandaşlarla kısa süre sohbet etti. Sohbet sırasında Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ilişkin seçim tartışmalarıyla ilgili de dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında, Ekrem İmamoğlu'nun önde olmasına dair isim vermeyerek “Çoğunluğu bizde. Şu anda hala her şey devam ediyor. Öyle de olsa, bunlar neye dönmüş biliyor musun, bunlar topal ördek” dedi.

Erdoğan’ın, İmamoğlu'na dair isim vermeden “topal ördek” benzetmesi dikkat çekti. Yetkisi kısıtlanmış yönetici anlamına gelen “topal ördek” benzetmesi, bu örnekte, Başkanlığı kazanan ancak Meclis çoğunluğunu kaybeden liderler için kullanılıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Süleyman Soylu: "Yerel seçimlerde Tayyip Erdoğan'a gününü göstereceğiz" Chp'li Tanju Özcan, mültecilere yardımı kesti...Büyük takdir topladı... Fatih Portakal Ergenekon kumpasıyla ilgili iktidara sert sözlerle yüklendi Polis vatandaşın evine gidip bakın ne soruyor

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Ekrem İmamoğlu: İstedikleri Kadar Saysınlar Hiçbir Şey Değişmeyecek