Erdoğan İmamoğlu'nun zaferini kinayeli bir örnek ile kabul etti...

4920 izlenme2019-04-03 06:51:26
Reklamlar
AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ilişkin seçim tartışmalarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam Miraç Kandili nedeniyle İstanbul Camlıca Camisi'nde Kuran okudu.

ODATv'nin haberine göre; Erdoğan, camide vatandaşlarla kısa süre sohbet etti.

Sohbet sırasında Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ilişkin seçim tartışmalarıyla ilgili de dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Erdoğan konuşmasında, Ekrem İmamoğlu'nun önde olmasına dair isim vermeyerek “Çoğunluğu bizde. Şu anda hala her şey devam ediyor. Öyle de olsa, bunlar neye dönmüş biliyor musun, bunlar topal ördek” dedi.

Erdoğan’ın, İmamoğlu'na dair isim vermeden “topal ördek” benzetmesi dikkat çekti.

Yetkisi kısıtlanmış yönetici anlamına gelen “topal ördek” benzetmesi, bu örnekte, Başkanlığı kazanan ancak Meclis çoğunluğunu kaybeden liderler için kullanılıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bahçeli: 60 Gün Sonra Yeni Bir Seçim Düşünülebilir CHP, İmamoğlu'nun Mazbatasının Verilmesi İçin YSK'ya Başvurdu Ekrem İmamoğlu: 'Sizin adayınız olsaydım şimdi ne düşünürdünüz?' Olay yaratacak yerel seçim anketi sonucu iddiası!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
TBMM'de kabul edildi: 5 bin ton büyükbaş hayvan eti ithal edilecek!