Erdoğan'ın "Topal Ördek" Benzetmesine İmamoğlu'ndan Yanıt Geldi

4665 izlenme2019-04-04 12:21:46
Reklamlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Topal ördek" benzetmesine yanıt veren CHP'li Ekrem İmamoğlu, "Topal ördek kastında topal veya çolak gibi engelli tariflerini kastediyorlarsa bence bundan çok alınanlar olur." dedi.

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanan Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Topal ördek" benzetmesine yanıt verdi. İmamoğlu, "Topal ördek kastında topal veya çolak gibi engelli tariflerini kastediyorlarsa bence bundan çok alınanlar olur. Bakın Avcılar'da iki kolu olmayan pırıl pırıl belediye başkanımız var." dedi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ve Anadolu Ajansı (AA) verilerine göre İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı'nı kazanan Ekrem İmamoğlu, Güngören semt pazarını ziyaret etti.

Birgün'ün aktardığına göre İmamoğlu, burada Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'topal ördek' benzetmesine yanıt verdi.

"TOPAL OLMAK, BİR EKSİKLİK DEĞİL"

"Zor işleri başarmak değerlidir. Biz zorlukların üstesinden geliriz. Yönetirken hiç kimsenin partisine bakmayacağımızı söylemiştik" diyen İmamoğlu, şöyle devam etti:

"Kastedilen Meclis'teki bir üstünlük ise biz onu aşarız. Önemli olan hizmet değil mi? Öyle bir şeffaflık göstereceğiz ki toplum bile şaşıracak. Onlar görmedikleri şeffaflığı görecek. Ama topal ördek kastında topal veya çolak gibi engelli tariflerini kastediyorlarsa bence bundan çok alınanlar olur. Bakın Avcılar'da iki kolu olmayan pırıl pırıl belediye başkanımız var. Dünyada nice engelli başarılı insanlar var. Yanlış bir tarif yapmış. Topal olmak, engelli olmak bir eksiklik değil."

"BEN SÜRECE GÜLMEYE DEVAM EDİYORUM"

Devamında "Ben sürece gülmeye devam ediyorum ama şunu söyleyeyim milletimizin yüzü gülüyor" diyen İmamoğlu, "Bana oy veren vermeyen kimseyi ayırt etmiyorum. Bir an önce 16 milyon insanın iradesinin neticeye bağlanmasını bekliyoruz. Gözlerimiz Yüksek Seçim Kurulu'nda. Bunu tarih yazacak" diye konuştu.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'den devraldı... CHP'li Başkana icra şoku Eşeğin peşinden giden koyunlar telef oldu Devlet Bahçeli'yi zora sokan görüntüler.. Macron, Sarı Yeleklilerden Özür Dileyecek

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Uğur Dündar, Ekrem İmamoğlu Anısıyla Sosyal Medyada Gündem Oldu!