672 izlenme2019-02-07 11:21:35
TBMM Başkanı ve AKP'nin İstanbul Büyükekşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın Meclis'te "Lokantada 550 çeşit yemek var, bunları 50'ye indirilmeli. Seçmesi bile zor, vakit alıyor' dediği gün ajanslara düşen iş için yapılan kura çekiminde düş kırıklığına uğrayan bir kadının “Açım aç çocuk doymuyor" çığlığı dikkat çekti.

[Haber görseli]

TBMM Başkanı ve AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Meclis lokantasının yenilenmesine ilişkin yaptığı konuşmada "550'den fazla yemek çeşidi var. Bunlar tabii kaliteyi de olumsuz etkiliyor, onun yerine daha az sayıda bilinen yemekler çıkarılmalı. 550'yi takip edip seçmesi bile zor, vakit alıyor" dedi.  Yıldırım'ın bu sözleri tartışılırken ajansa düşen bir video gündem oldu.


Tokat'ta İŞKUR aracılığıyla çeşitli kamu kuruluşlarında 6 ay süreli geçici çalışanları belirlemek için yapılan kuraya 9217 kişi başvurdu. Şanslı 1500 kişi arasında yer almayan bir kadın, kura heyetinde yer alanların olduğu yere giderek “Açım aç, çocuk doymuyor” diye bağırdı. Salonda bulunan başka bir kişi de heyeti mahkemeye vereceğini söyledi. Heyet ise tepkilere karşı “Noter huzurunda çekildi, yapacak bir şey yok” yanıtını verdi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir