Anasayfa
2018-12-05 04:10:53 ( 681 izlenme )
Reklamlar

HDP'den seçimde dengeleri değiştirecek çıkış!

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, yerel seçimlerde İstanbul, Ankara ve İzmir'den aday çıkarılmayabileceğinin sinyalini verdi. Buldan, AK Parti'nin gerilemesi için, CHP-İYİ Parti adayını destekleyebileceklerini söyledi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, yerel seçimlerde İstanbul, Ankara ve İzmir'den aday çıkarılmayabileceğinin sinyalini verdi. Artı Gerçek'e konuşan Buldan, AK Parti'nin gerilemesi için, aday profilinin uygun olması halinde, CHP-İYİ Parti adayını destekleyebileceklerini söyledi.

"3 BÜYÜK KENTTEN ADAY ÇIKARILMAYABİLİR"

'HDP İstanbul, Ankara, İzmir’de aday çıkarmayacak mı?' sorusuna yanıt veren Buldan, "Bu konuda henüz verilmiş bir kararımız yok. Komisyonlarımız çalışmalarını tamamlamak üzere. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi yerlerde halkımızın istediği demokrasi güçlerinin tamam dediği, bizim adayımızdır dediği bir insan varsa biz onu destekleriz" ifadelerini kullandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BAHÇELİ TAYYİB'E BUNDAN DOLAYI MECBUR ! AKP, YSK’nın İstanbul kararına bu kez de olağanüstü itiraz edecekmiş Canlı yayında şok olay! Milletvekilini tekme tokat dövdü Yerel Seçimlerde Oy Kullanacak Suriyelilerin Seçmen Kağıtları Hazır