Anasayfa
2018-12-02 04:28:36 ( 214 izlenme )

Herkese 26 Bin Dolar Teşvik Verecek

Japon Hükümeti, Tokyo Şehrinden Taşra Bölgesine Taşınmayı Kabul Eden Herkese 26 Bin Dolar Teşvik Verecek 38 milyon insanın yaşadığı Tokyo'da nüfus artışını durdurmak için yönetim harekete geçti. Bu kapsamda kentten taşra bölgesine taşınmayı kabul eden herkese Japon Hükumeti, 26 bin dolar tutarında bir teşvik verecek.

Tokyo, Kanada'nın tamamı kadar olan nüfusuyla dünyanın en büyük kenti konumunda. 38 milyon insanın yaşadığı Tokyo, yoğun nüfustan muzdarip. Yaşam kalitesini etkileyecek büyüklükteki kalabalık yöneticileri harekete geçirdi. Bu doğrultuda Tokyo'yu terk edip ülkenin herhangi bir kırsal bölgesine gitmeyi kabul eden herkese Japon Hükumeti maddi teşvik sağlayacak.

26 BİN DOLAR TEŞVİK VERİLECEK Projeye göre Tokyo'yu terk edip, ülkenin herhangi bir yerindeki taşra bölgesine taşınmayı kabul eden herkese Japon Hükumeti, 26 bin dolar tutarında bir teşvik verecek.

TEK ŞART BÜYÜK BİR KENTE YERLEŞMEMEK Açıklanan bedeli elde etmek için tek şart herhangi bir büyük kente yerleşmemek. Projenin ne denli ilgi göreceği merak konusuyken kalabalık ve yaşlı nüfusun başta Tokyo olmak üzere tüm Japon metropollerinde büyük bir sorun olmaya devam edeceği öngörülüyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir