İYİ Partili Vekilden o albaya tepki!

535 izlenme2019-04-29 07:33:56
Reklamlar
12 Eylül askeri darbesinin simge isimlerinden olan işkenceci Mamak Cezaevi Müdürü Emekli Albay Raci Tetik, 2012 yılından bu yana kaldığı Çamlıca Bakım ve Rehebilitasyon Merkezi'nde 88 yaşında yaşamını yitirdi. Selimiye Cami'nde yapılması planlanan ancak daha sonra Karacaahmet Şakirin Cami'nde gerçekleştirilen Tetik'in cenaze törenine katılan işkence mağdurları, protesto gösterisinde bulundu. Mamak Cezaevi'nde işkenceye uğradığını söyleyen Samet Karakuş; "3 öğün sistemli bir şekilde işkence gördüm. Organlarım iflas etti. Betonun üzerinde zifiri karanlıkta günlerce yattım. Karaciğerimi kaybettim" diye bağırdı. Polis, araya girerek tepki gösterenleri avludan uzaklaştırmaya çalıştı. 

Bu sırada İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, hayatını kaybeden 6 vatandaşla birlikte cenaze namazı kılınan Tetik'in tabutunun başına gelerek, "Değerli cemaat. Aramızdan ayrılan merhum ve merhumelere rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Mamak Cezaevi Komutanı Raci Tetik insanlık suçu işlemiş, binlerce kişiye işkence yapmış ve ölümlere sebeb olmuştur. Hakkımızı helal etmiyoruz. Mekanı cehennem, ateşi bol olsun" dedi. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BAHÇELİ ABD'YE TESLİMİYETİ BÖYLE İLAN ETTİ! 5 Yaşındaki Çağatay'ın Muhtar Olmak İstediği Video Sosyal Medyayı Salladı AK Parti'den İstanbul Seçimi İçin Son Açıklama Enflasyon

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ÖNÜNDEKİ KAĞIDI OKUYARAK EDEBİYAT YAPTI AMA EKREM İMAMOĞLU ÖYLE BİR CEVAP VERDİ Kİ HERKES SUSTU