Mansur Yavaş: 1 Nisan'dan İtibaren Belediyede Yapılan Rutin Dışı İşler Hükümsüzdür

2172 izlenme2019-04-05 02:33:46
Reklamlar
Ankara Büyükşehir Başkanı seçilen Mansur Yavaş, "1 Nisan 2019 tarihinden itibaren Ankara Büyükşehir Belediyesinde rutin işler haricinde yapılan işe adam alımı, kiralama, bankadan kredi çekme vs gibi işlemlerin tümünün belediye ve 3. şahıslar yönünden hükümsüz olacağını şimdiden duyuruyorum" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş belediyede rutin işler dışında yapılacak işlere dair açıklama yaptı.

Yavaş, "1 Nisan 2019 tarihinden itibaren Ankara Büyükşehir Belediyesinde rutin işler haricinde yapılan işe adam alımı, kiralama, bankadan kredi çekme vs gibi işlemlerin tümünün belediye ve 3.şahıslar yönünden hükümsüz olacağını şimdiden duyuruyorum" dedi.

"HÜKÜMSÜZ OLACAĞINI ŞİMDİDEN DUYURUYORUM"

Twitter hesabından açıklama yapan Mansur Yavaş şunları kaydetti:

"1 Nisan 2019 tarihinden itibaren Ankara Büyükşehir Belediyesinde rutin işler haricinde yapılan işe adam alımı, kiralama, bankadan kredi çekme vs gibi işlemlerin tümünün belediye ve 3.şahıslar yönünden hükümsüz olacağını şimdiden duyuruyorum.

"CEZAŞ VE HUKUKİ SORUMLULUK DOĞURACAĞI BİLİNMELİDİR"

Bir kamu görevini vekaleten yürüten veya süresi biten ancak yeni atanan veya seçilen kamu görevlisinin görevine başlamadığı süre içinde, yeni seçilen kişi göreve başlayıncaya kadar görevi vekaleten yürüten kamu görevlileri, sadece "Gündelik Cari İşleri" yürütebilirler.

Sadece, kamu hizmetinin sürekliliği gereği, kamu hizmetini sürdürebilecek şekilde satınalma, satış, ödeme ve harcama yaparlar. Asla yeni personel işe almazlar, yeni ihale yapamazlar, yeni harcama yapamazlar. Aksine davranışların cezai ve hukuki sorumluluk doğuracağı bilinmelidir."

Fotoğraf açıklaması yok.

Fotoğraf açıklaması yok.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Eski Bakan hayatını kaybetti Yüzde 65 yıkım Avrupa yakasında olacak Ve İstanbul'un kazananı belli oldu "O hizaya gelmeyen apoletli Generalleriniz hepsi Erdoğan'ın arkasında saf tutuyor, eşşek gibi saf tutacaklar"

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İmamoğlu: Amaç nedir inanın anlayamıyorum