MHP'li Adana Kozan Belediye Başkanı Nihat Atlı'nın başkanlığı düşürüldü

2487 izlenme2019-04-09 11:57:06
Reklamlar
Adana'nın Kozan ilçesinde belediye başkanı seçilen MHP'li Nihat Atlı'nın başkanlığı, Saadet Partisi'nin başvurusu sonucu İl Seçim Kurulu tarafından düşürüldü.

Resmi olmayan sonuçlara göre Kozan Belediye Başkanı seçilen Cumhur İttifakı’nın MHP’li adayı Nihat Atlı’nın başkanlığı ile ilgili, “seçilme yeterliliğine sahip olmadığı” gerekçesiyle Saadet Partisi İlçe Başkanı ve İYİ Parti’nin Belediye Başkan Adayı tarafından İlçe Seçim Kuruluna itirazlarda bulunulmuştu. İlçe seçim kurulu bu itirazları reddetti.

Daha sonra, Saadet Partisi'nin İl Seçim Kuruluna yaptığı itiraz sonucu Atlı’nın başkanlığı düşürüldü.

Saadet Partisi Genel Merkezi bu sonuç üzerine Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) seçimlerde ikinci olan Saadet Partisi adayı Kazım Özgan’ın başkan olması yönünde talep bildirdi. MHP Genel Merkezi ise Atlı’nın başkanlığının düşürülmesinin ardından YSK’ya itiraz başvurusunda bulundu.

ÇOK SAYIDA SUÇU VAR; DOSYASI YARGITAYDA

MHP’li Nihat Atlı'nın, bir cinayetten 20 yıl ağır hapis, küçük yaşta kızı alıkoyma, yaralama, azmettirme, ruhsatsız tabanca, organize çete suçundan hapis cezası aldığı ve dosyanın Yargıtay’da beklediği öğrenildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Vatandaş Bir Konuştu Pir Konuştu Saray Duman Didem Soydan'dan Bahçeli'ye tepki: Biz terörist miyiz? Binali Yıldırım hakkında suç duyurusu! Korkutan uyarı: İflaslar başlarsa durum daha kötüye gider

Bakmadan Geçme!

KAPAT
'Erdoğan'ın Harcamalarına Para Yetmiyor'