O montajı yapan belli oldu!

615 izlenme2019-06-09 06:56:48
Reklamlar
İstanbul’un seçilmiş başkanı Ekrem İmamoğlu, polislerle tartışan CHP’li Seyit Torun’u “Gel buraya kurban olduğum. Vatandaş gibi gidelim” diye sakinleştirip VIP’ten ayrıldı.

İstanbul'un mazbatası elinden alınan seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz çıkarmasını gölgelemek için abartılan VIP gerginliğinin yeni görünteleri yayınlandı. Ordu-Giresun Havalimanı'nda yaşanan olayla ilgili kaydı, Halk Tv'de ana haber bültenini sunan İrfan Değirmenci, sosyal medya hesabından paylaştı. Kayıtta, Ekrem İmamoğlu'nun iktidar yanlısı medyanın iddia ettiği gibi Ordu Valisi Settar Yılmaz'a yönelik hakeret içiren bir sözü duyulmuyor.

TORUN'A ÇAĞRI YAPIYOR

Buna karşılık, VIP'te görevli olan ve İmamoğlu ile beraberindekilere kapıları kapatan görevlilerle CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'un tartıştığı görülüyor. İmamoğlu ise oldukça sinirli olduğu gözlenen ve valiyle ilgili ağır ifadeler kullanan Torun'u sakinleştirmeye çalışıyor. Bu esnada Torun'a, “Vali Bey'e hiç kılçık taktırmanın anlamı yok. Biz gidelim. Vatandaş gibi gidelim. Gel şuradan, kurban olayım. Bak vallahi” dediği duyuluyor. İmamoğlu'nun bu çabası sonuç veriyor ve heyet havalimanındaki normal yolcu girişinde çıkış yapmak için VIP'ten ayrılıyor.


Seçime iki hafta kala Ordu'da yaşananlar Türkiye'nin gündemine oturdu. İmamoğlu'nun VIP'e alınmadığı anlara ilişkin sosyal medyada bir video paylaşıldı. Videoda, Ekrem İmamoğlu'nun Ordu Valisi'ne hakaret ettiği öne sürülüyordu. Ancak o videonun montaj olduğu anlaşıldı. İmamoğlu'nun “Vali'ye gitti deyin, aynen Vali'ye İmamoğlu gitti deyin” şeklindeki sözleri altyazı montajıyla “valiye it dedi” ifadeleriyle servis edildi.

Odatv'nin haberine göre, bu montaj videoyu yayan hesabın “Yekvücut” isimli hesap olduğu ortaya çıktı. Peki, bu trol hesabı kim yönetiyor? Provokasyonun adresi olan hesapta, “Yekvücut bir Bosphorus Global projesidir” ifadesi dikkat çekiyor. Bosphorus Global ise ‘Pelikancılar' denilen ve seçim boyunca yalan haberlerle ülkeyi karıştırarak provokasyon ortamı yaratmaya çalışan grubun merkezi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

97 yaşındaki Bahriye Nine yine Ekrem İmamoğlu'na telefonda dualar etti Bir daha seçim olursa işler hiç de beklendiği gibi olmayabilir Son Dakika! YSK, AK Parti'nin 31 İlçede Sandıkların Tamamının Yeniden Sayılması Talebini Reddetti "O hizaya gelmeyen apoletli Generalleriniz hepsi Erdoğan'ın arkasında saf tutuyor, eşşek gibi saf tutacaklar"

Bakmadan Geçme!

KAPAT
'Komünist Başkan' göreve böyle başladı!