Polis vatandaşın evine gidip bakın ne soruyor

361 izlenme2019-04-10 07:50:37
Reklamlar
Resmi polislerin, Büyükçekmece'de vatandaşlara hangi partiye oy verdiği şeklinde sorular yönelttiği ortaya çıktı.

AKP, İstanbul Büyükçekmece’de seçimi kaybetmesinin ardından itirazlarda bulundu. AKP’nin “seçmen taşındığı” şeklindeki iddiaları üzerine, İçişleri Bakanlığı’nın talimatı ile Büyükçekmece’de polisler adreslerde kontroller yapmaya başladı. Ancak bu kontroller sırasında resmi polislerin vatandaşlara hangi partiye oy verdiği şeklinde sorular yönelttiği ortaya çıktı.

Yol TV, Büyükçekmece’de oturan ve evine polis gelen bir vatandaşla sokak röportajı yaptı. “Sizce bir usulsüzlük veya sahte seçmen kaydı yapılmış mıdır” sorusuna “mümkün değil” diyerek yanıt veren vatandaş, “Sizin evinize hiç gelen oldu mu?” şeklindeki soruya ise şöyle yanıt verdi:

“Gelen oldu. Saçma sapan sorular. Kime oy attınız. En büyük ayıp o. Resmi görevli polisler soruyor bunu. Bu söylenecek laf mıdır? Bunu neye istinaden söyleyebiliyorlar?”

Aynı vatandaş muhabirin, “Siz ne cevap verdiniz bunun üzerine” şeklindeki sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

“Bana sorma hakkın yoktun. Madem ki adresime geldin. Nüfus dairesinde benim ismim var. Evimde kaç kişi oturuyor önüne çıkar.”

Kaynak: Odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Seçim Sonucu YSK'dan Önce Bize Yansıyacak Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu Tokalaştı Erdoğan: YSK’nın İstanbul’daki seçimleri iptal edeceğini umut ediyorum Kastamonu semalarında görüldü! Bir anda belirdi...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İsmail Küçükkaya'dan Erkan Tan'a efsane ayar