Son dakika! AK Parti'den mazbata itirazı

409 izlenme2019-04-16 04:58:08
Reklamlar
Ak Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti'nin İstanbul seçimlerinin yenilenmesi için yaptığı olağanüstü itirazın sonuçlanıncaya kadar, Ekrem İmamoğlu'na mazbatanın verilmemesi için İl Seçim Kurulu'na başvuruda bulundu.

AK Parti İl Başkanı Şenocak, İl Seçim Kurulu'na YSK'nın vereceği karara kadar İstanbul'da mazbatanın düzenlenmemesi talebiyle başvurduklarını bildirdi.


Şenocak, "Tüm sonuçlar açıklanana kadar İstanbul’daki mazbatanın düzenlenmemesi noktasında İl Seçim Kuruluna itirazımı gerçekleştirdik. Kanunun bize tanımış olduğu hakkı kullanarak böyle bir talepte bulunduk. Şimdi Yüksek Seçim Kurulunun vereceği karara kadar İstanbul’daki mazbatanın düzenlenmemesini il seçim kurulundan talep etmiş olduk Oyların tümü sayılabilmiş olsaydı, biz inanıyoruz ki ilk akşam sonuç bizim lehimize sonuçlanmış olurdu. Seçimlerin iptali, yenilenmesini sağlarsak biz de süreci milletimizle en iyi şekilde, en şeffaf şekilde yöneteceğimizi düşünüyoruz." dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

HDP'den seçimde dengeleri değiştirecek çıkış! Ekrem İmamoğlu, Canlı Yayında Erdoğan'a Fotoğraf Gösterdi Cumhuriyet'in savcısından ders gibi iddianame... Sahte şeyh ile ilgili iğrenç detay!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Adana’da polise taşlı ve sopalı saldırı