Anasayfa
2018-12-06 07:33:57 ( 3139 izlenme )
Reklamlar

Usta tiyatro oyuncusu hayatını kaybetti

Usta tiyatro oyuncusu Candan Sabuncu hayatını kaybetti. 

Candan Sabuncu, yarın 11.00'de Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde yapılacak törenin ardından Antalya'da toprağa verilecek

2015'te hayatını kaybeden tiyatro ve sinema yönetmeni Başar Sabuncu'nun eşi olan sanatçı, "Kabadayı", "Arabesk" ve "Bitmeyen Yol" gibi sinema filmlerinde aldığı rollerle tanınıyordu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'ndan yapılan açıklamada, Sabuncu’yu yitirmenin üzüntüsü içinde olunduğu vurgulanarak, "Kederli ailesine, tüm sevenlerine ve Türk Tiyatrosu’na başsağlığı dileriz." denildi.

Sabuncu'nun Şehir Tiyatroları'nda "Beş Para Etmez Oyun", "Bahar Noktası", "Avanak", "Bir Kızılderili Efsanesi", "Taziye", "Kafkas Tebeşir Dairesi", "Çalıkuşu", "Romeo ile Jüliet" ve "Yaban Ormanı"nın da arasında bulunduğu pek çok oyunda yer aldığı belirtildi.

Candan Sabuncu'nun cenazesi yarın 11.00'de Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde düzenlenecek törenin ardından Antalya'da toprağa verilecek.

Ödemiş'te 25 Ocak 1944'de dünyaya gelen Sabuncu, Devlet Güzel Sanatlar Akademisi'nden mezun oldu. İBB Şehir Tiyatroları'nda birçok oyunda yer alarak başrol oynayan sanatçı, tiyatronun yanı sıra dizi ve sinema filmlerinde de rol aldı.

Sabuncu, 1962 ile 2007 arasında "Kabadayı", "Arabesk" ve "Bitmeyen Yol" gibi sinema filmleri ile "Bekleyiş" televizyon dizisinin de arasında bulunduğu yirmiden fazla yapımda oynadı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ahmet Davutoğlu'ndan Sert Sözler: Para ile Tutulmuş Adamlar Mazbatasını Aldıktan Sonra İlk İşi Belediyenin Yatını Satışa Çıkarmak Oldu Ekrem İmamoğlu, son oy farkını açıkladı 1954 doğumlu olan Erdoğan, 1950 öncesinde yaşadıklarını anlattı!.