YSK'nın Büyükçekmece Kararına CHP'den İlk Tepki: Ağır Baskı Altındalar

1372 izlenme2019-04-11 05:08:27
Reklamlar
YSK'nın Büyükçekmece kararını ertelemesine ilişkin değerlendirmede bulunan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "YSK tarafından alınan bu karar, Kurul'un ağır baskı altında olduğunu bir kez daha göstermektedir." ifadelerini kullandı.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Yüksek Seçim Kurulu'nun Büyükçekmece kararını ertelemesine tepki gösterdi. Öztrak, yayınladığı yazılı açıklamada, "Yüksek Seçim Kurulu, iktidarın Büyükçekmece'yle ilgili itiraz başvurusunun görüşmesini ertelemiştir.YSK tarafından alınan bu karar, Kurul'un ağır baskı altında olduğunu bir kez daha göstermektedir." ifadelerini kullandı.

YSK'NIN BÜYÜKÇEKMECE KARARINA CHP'DEN İLK TEPKİ

Yaptığı yazılı açıklama ile YSK'nın kararı ertelemesine tepki gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, ertelemenin AK Parti'ye zaman kazandırmak amaçlı yapıldığını savundu.

YSK'nın ağır bir baskı altında olduğunu söylen Faik Öztrak, "Alınan bu erteleme kararıyla, ülkemiz demokrasisine ve hukuk devletine verilen hasar giderek büyümektedir" ifadelerini kullandı.

Öztrak'ın YSK'nın Büyükçekmece kararını ertelemesiyle ilgili yazılı açıklaması şöyle:

"KURUL'UN AĞIR BASKI ALTINDA OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA GÖSTERMEKTEDİR"

"Yüksek Seçim Kurulu, iktidarın Büyükçekmece'yle ilgili itiraz başvurusunun görüşmesini ertelemiştir.YSK tarafından alınan bu karar, Kurul'un ağır baskı altında olduğunu bir kez daha göstermektedir.

İktidar, sandıkta kaybettiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini masada çalabilmek için bir kumpas planını uygulamaktadır.

Bu erteleme kararı, söz konusu kumpas dosyasının tamamlaması için iktidara zaman kazandırmayı amaçlamaktadır.

Alınan bu erteleme kararıyla, ülkemiz demokrasisine ve hukuk devletine verilen hasar giderek büyümektedir."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Haberler peşpeşe geliyor! sayıları 150'yi geçti AK Parti, İstanbul İçin Olağanüstü İtiraz Dilekçesini 15.30'da YSK'ya Sunacak BAHÇELİ TAYYİB'E BUNDAN DOLAYI MECBUR ! AKP İBB Gurup Başkan Vekilinden Efsane Dönüş

Bakmadan Geçme!

KAPAT
CHP, İmamoğlu'nun Mazbatasının Verilmesi İçin YSK'ya Başvurdu